

Flere gode grunner til å spise Kitchari
Kitchari er på mange måter grunnstammen i et Ayurvedisk kosthold og består i hovedsak av basmatiris, mungbønner (eller mung dhal), krydder som virker rensende og styrker fordøyelsen, og gunstige fettstoffer fra olivenolje, kokosolje eller ghee (klarnet.
Sammen med lett kokte grønnsaker, revet ingefær, litt sitron og friske urter blir det et sunt, næringsrikt og lett måltid, med masse smak og god energi. Hvorfor Kitchari kan regnes som Ayurvedisk "supermat":
- Det inneholder


Sees vi på Yogafestivalen?
Til helgen (fredag og lørdag) kan du møte Merete på stand´en vår på Oslo Yogafestival. Kom gjerne innom hvis du er nysgjerrig på Ayurveda, har spørsmål eller bare vil hilse på. Vi selger også noen av våre egne, selvlagde produkter som Ayurvedisk krydder-te, ghee, krydderblanding, chai-fudge osv. Håper vi sees!